Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Osteodynamika

Osteodynamika je terapie, která propojuje tři metody a to Dornovu metodu, kraniosakrální osteopatii a osteopatii, též je součástí i ošetření lymfatického systému. Dokáže ovlivňovat postavení kostí v těle z vnějšku, s použitím terapeutova tlaku a pohybu, ale zároveň dokáže ovlivnit stav fascií a ovlivnit funkci těla na buněčné úrovni. Propojením technik dochází k rychlejší úlevě pacienta, k tomuto také velmi pomohou baňky, které se přikládají v oblasti zad a rychlejší regeneraci organismu a rychlejšímu návratu k normálu.

Dornova metoda

Dornova metoda se cíleně zaměřuje na biomechaniku kloubních spojení a ošetření mechanických posunů v kosterním aparátu. Využívá pohyb pacienta a terapeutický tlak rukou.

Kraniosakrální osteopatie

Kraniosakrální terapie řeší v těle fyzické i psychické bloky. K řešení těchto stavů využívá pohyb, který se odehrává uvnitř těla, což je pohyb mozkomíšního moku a pohyb tkání.

Osteopatie

Osteopatie se zabývá celým systémem opěrného aparátu, který umožňuje pohyb těla. Tento systém tvoří kosti, klouby, vazy a ostatní pojivové tkáně, zejména fascie (povázka). Nápravou vzájemných poměrů se navozuje rovnováha a správná funkce organismu.

  

Princip a použití Osteodynamiky

Zcela zásadní je použití tlakové síly, kterou vytváří terapeut na postižené místo a tkáně. Tento tlak je malý, ale působí delší čas. Toto umožní změnu vzorců. Při terapii se dá ovlivnit nejen:

·         Špatné postavení kostí

·         Stažené, slepené a nepohyblivé fasciální struktury

·         Hydratace

·         Zatuhlá místa po úrazech

·         Povolení jizev po operacích či porodech

Pro tuto terapii je nejdůležitější umění palpace-hmatu a citlivosti. Terapeut působí pomocí rukou na ošetřované části těla podle daného schématu (metodiky). Řídí se pravidly přírody a biomechaniky a nenásilně manipuluje s opěrným aparátem. Terapie probíhá vždy za pomalého pohybu ošetřovaného. Tento pohyb může být aktivní (vytvořen pacientem) nebo podle potřeby pasivní (vytvořen terapeutem).

Terapeut respektuje projevy pacienta, které mohou vyplývat z tkáňové paměti a je zdrojem opory. Tímto terapeutickým přístupem se zvyšuje a prohlubuje účinek probíhajících procesů, které terapeut dokáže zachytit a pomůže pacientovi jimi projít.

Pro koho JE osteodynamika vhodná?

Ošetření pomocí této jemné manuální techniky je možné provádět od narození až do vysokého věku. Míra tlaku a rozsah pohybu při terapii se vždy přizpůsobuje věku a aktuálnímu zdravotnímu stavu pacienta.
Osteodynamika je vhodná jako preventivní ošetření i jako terapie, která ošetřuje mechanické blokády kloubů a nesprávnou funkci pojivových tkání, které vznikly jako následek přetížení nebo traumatu.

 

Kontraindikace

Jako u všech manuálních technik je potřeba respektovat omezení, která jsou způsobena vážným onemocněním nebo poškozením organismu. V některých případech je možné ošetření se zvýšenou opatrností, některé nemoci však ošetření zcela vylučují. Mezi tato onemocnění patří:

  • akutní bakteriální či virové onemocnění
  • akutní zánětlivé stavy
  • horečka
  • rakovina
  • poškození kůže: rány, vředy, čerstvé jizvy
  • akutní výhřez ploténky s velkou bolestivostí
  • náhlé a neobvyklé změny zdravotního stavu
  • bezprostředně po úraze bez předchozího vyšetření lékařem

 

Průběh terapie

Seznámení se s osteodynamikou

Vypsání karty pacienta

V případě terapie na Českém ranči nahřátí v infrasauně

Samotná terapie

 

Cena za terapii je 700 Kč.

(v ceně je i baňkování, terapie trvá obvykle 60 minut)

Při terapii mimo provozovnu si účtuji náhradu cestovného 8,- Kč/Km.  

Pro více informací či objednávky kontaktujte Ing. Kateřinu Mackovčinovou DoTh. na tel: 721 244 922

Možnost zakoupení dárkového poukazu! Objednávejte na tel: 721 244 922, nebo email: ceskyranc@seznam.cz

TOPlist