Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Kateřina Mackovčinová

Základní informace o naší trenérce 

Ing. Kateřina Mackovčinová DoTh.

 

 Ke koním se Káťa dostala už jako malá, 9 letá holčička, když se jí konečně podařilo      obměkčit rodiče, a začala chodit do jezdeckého klubu KWJ FALADA v České Lípě.

  Prvních závodů se účastnila již v roce 2005. Během své závodní kariéry vyzkoušela jak parkury   a drezuru, tak i westernové disciplíny, které ji oslovily nejvíce.  V současné době se proto      věnuje  především disciplínám Trail, Superhorse, Western Riding a Western Horsemanship, ale  zkušenosti má i s méně známými disciplínami jako jsou Extreme Trail (ve kterém se stala v roce  2013 Championem ČR) a hunterovými disciplínami (Hunter Hack, Hunter Under Saddle atd.).    V roce 2011 byla dvojnásobným vicemistrem WRC ČR. Tento titul obhájila také v letech 2012,  2013 a 2014. V roce 2013 také vyhrála na Mistrovství České Republiky WRC 1. místo  v obzvláště náročné disciplíně Superhorse.

 Závodní kariéra

 Svěřené koně připravuje nejen jezdecky, ale také ze země, metodou přirozené komunikace, kde  využívá znalosti mnoha principů práce s koněm, jako jsou například programy Pata Parelliho,  Montyho Robertse, Jeana Francoise Pignona a dalších. Při výcviku používá kombinaci  sesbíraných znalostí, intuice a zkušeností, ze kterých vždy vytvoří tréninkový plán šitý přímo na  míru konkrétnímu koni.

Kačka zastává názor, že je potřeba mít na prvním místě kvalitní vztah s koněm ze země a až poté si budovat respekt a důvěru ze hřbetu. Je důležité, aby kůň znal základní věci jako ustoupení tlaku, dodržování osobního prostoru, zachování klidu v každé situaci, práci na dvou lonžích atd. S touto přípravou má již dlouholeté zkušenosti.

Po zvládnutí základů ze země přiježďuje koně ve stylu horsemanshipu - tedy na ohlávce, bez sedla.  S takto připraveným koněm je pak na každém, jakým směrem se vydá, zda ho zaujmou westernové disciplíny nebo např. parkur. Spolehlivého koně je potřeba všude, proto se věnuje výcviku jezdců a koní jak ve westernovém, tak anglickém stylu, avšak s důrazem na základní principy nenásilného výcviku.

Semináře a kurzy:    Dornova metoda
                                      Masáže
                                      Hlavní vedoucí dětských táborů
                                      Zdravotník zotavovacích akcí
                                      Základy komunikace s osobami se zrakovým postižením

  

   

    

TOPlist