Galerie akcí 2016

27.8.2016 - koncert "DVOJÁK":

Honza Brož & Devítka + Marien

Hudební léto na Českém ranči bylo zakončeno v sobotu 27.srpna. Koncert se opět vydařil. Moc děkujeme všem, kteří dorazili a vytvořili super atmosféru. Pro tento rok se s koncerty loučíme, ale již plánujeme program Hudebního léta pro rok 2017. Veříme, že se vám u nás na ranči líbilo a my se tak na vás můžeme těšit i příští rok!

Devítka

Devítka je hudební skupina s více než dvacetiletou tradicí, vydala již 10 CD, jež obsahují bohatý repertoár melodických písniček v žánru folk a country. V současné době vystupuje ve složení: Honza Brož, Jindřiška Brožová (oba působili i ve skupině Žalman a spol.), Petr Haf Havrda, Honza Klubajz Klupka a stálý host Madla Klupková.

 

 

Marien

Z Pardubic pocházející skupina Marien patří k nejvýznamnějším tvářím nastupující generace v žánru folku, country a trampké hudby. Marien jsou trojnásobní držitelé Porty a řady dalších ocenění, vystupují na předních festivalech i vlastních koncertech, za 12 let svého působení vydali již 3 alba. Od roku 2013 vystupují v tomto sedmičlenném složení: Víťa Troníček, Zdena Troníčková, Zuzana Mimrová, Ivan Němec, Michal Myšák Paták, Petr Feďa Opočenský a Jan Troníček.

 

 

30.7.2016 - Robert Křesťan a Druhá tráva + předkapela U-Style

Druhý koncert letošní sezóny zahájila skupina U - Style, která vznikla v roce 1996. Hlavním směrem tohoto seskupení je americké country, se kterým vystupuje na folkových a country festivalech po celé ČR i Německu. Skupina je především v severních Čechách známá a nesmírně oblíbená pro svá komerční vystoupení. V současné době vystupuje v tomto složení: Stánička Nebohá, Frenk Drahoňovský, Petr Bříško a Adéla Vlachová.

Hlavní program toho koncertu - Skupina Druhá tráva, která byla založena v roce 1991 a záhy se ocitla mezi špičkou folk & contry scény nejen v České či Slovenské republice. Přestože bývá často označovvána jako bluegrassová, už od počátku existence mixuje více stylů. Kapela vydala za dvacet let 15 alb v Čechách i USA a je několikanásobným držitelem ocenění APH Anděl v kategorii Folk a Country. Jako jedna z mála českých kapel pravidelně každý rok absolvuje turné po USA s velice příznivým ohlasem.

 Koncert se velice vydařil! Opět přišla spousta super lidí, kteří vytvořili skvělou atmosféru - za což děkujeme! Počasí nám opět přálo, a ohlášený déšť se vypršel až druhý den ráno - a to už nám přece nevadí! :-) Těšíme se na další setkání! 

 

 

LETNÍ TÁBOR 

Je za námi 5.turnusů! Věříme, že se všem líbilo :) Budeme se těšit na další setkání!

Fotky z tábora naleznete na Facebooku.

 

3.6.2016 - Wabi Daněk + Miloš Dvořáček a předkapela Báry

Jako předkapela se na Českém ranči již podruhé představila velmi sympatická dívčí kapela Báry - koho by příjemně nenaladil pohled na krásné dámy a poslech skvělé hudby... V pětičlenné sestavě nám hrály a zpívaly: Brigita Vanická, Lenka Jandová, Vlaďka Štěpánková, Iveta Dolanová a Hanka Trnková.

​Pak už se Rančem rozlehl snadno rozpoznatelný hlas Wabiho Daňka a areál se finálně zaplnil spoustou příjemných lidiček. Wabi spolu s Milošem Dvořáčkem zahráli řadu písní, největších ovací se tradičně dostalo songům jako Rosa na kolejích, Píseň, co mě učil listopad a Outsider waltz.

Ačkoli předpověď počasí nebyla nijak příznivá, všechny deště se Českému ranči vyhnuly obloukem (a dobře udělaly-tady by se jim nedařilo), a tak kdo nedorazil, přišel o skutečně výjimečný koncert.

 

 

 

23. - 24. dubna - Licence jezdce WRC

O víkendu 23.-24.4. proběhly na ranči zkoušky na licence jezdce WRC (Western Riding Club ČR). V sobotu měli účastníci možnost absolvovat školení z teorie pravidel WRC pod vedením naší trenérky Katky Mackovčinové a v neděli dopoledne již psali testy a zápolili na jízdárně, aby co nejvzorněji předvedli předepsanou úlohu jakožto důkaz, že své koně zdatně ovládají. Na vše dohlížel pečlivým okem pan Jaroslav Doležán, kterému jistě můžeme za všechny účastníky poděkovat! Všech 16 jezdců zkoušky splnilo a nyní mohou již závodit pod hlavičkou WRC.

KOMPLETNÍ FOTOGALERII PŘIPRAVUJEME!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9. dubna - Hobby westernové závody - Dolní Bousov

V sobotu brzo ráno se z Českého ranče vypravila hotová kolona koňských přepravníků a zamířila do Dolního Bousova nedaleko Mnichova Hradiště, kde se konaly hobby westernové závody, tedy závody hlavně pro děti nebo začínající jezdce. 

Počasí bylo krajně nepříznivé, a tak jezdci i diváci z řad rodičů či kamarádů častěji než otěže nebo palce drželi kelímky s horkým čajem z místního (výborného) občerstvení. I přes toto nepohodlí se však bylo na co dívat, protože vypsané třídy byly obsazeny velmi hojně a slečna rozhodčí rozhodně neměla snadný úkol. Kompletní výsledky jezdců z našeho ranče najdete ZDE.

Děkujeme všem aktérům za (mnohdy premiérovou) reprezentaci a rodičům, kamarádům či pomocníkům za podporu, dobrou náladu a pomocnou ruku, když bylo potřeba!

FOTOGALERIE SE PŘIPRAVUJE!!!

 

 

 

 

 

 

 

1. dubna Country a folk večer

Proběhl již tradiční hudební večer! :)

 

23. - 27. března Velikonoční tábor s koňmi

Proběhl první ročník Velikonočního tábora! Počasí nás trošku zlobilo, ale všichni jsme si to užili!

Těšíme se na další tábory a věříme že i vy!

 

18.února Country a folk večer

Proběhl již tradiční hudební večer! :)

 

 

9. ledna Country a folk večer

Proběhl skvělý hudební večer! Sešlo se 8 kytaristů, banjo, housle a flétna. Děkujeme všem zúčastněným za krásný večer! :)

 

TOPlist