Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Galerie akcí 2015 - 2016

27.8.2016 - koncert "DVOJÁK":

Honza Brož & Devítka + Marien

Hudební léto na Českém ranči bylo zakončeno v sobotu 27.srpna. Koncert se opět vydařil. Moc děkujeme všem, kteří dorazili a vytvořili super atmosféru. Pro tento rok se s koncerty loučíme, ale již plánujeme program Hudebního léta pro rok 2017. Veříme, že se vám u nás na ranči líbilo a my se tak na vás můžeme těšit i příští rok!

Devítka

Devítka je hudební skupina s více než dvacetiletou tradicí, vydala již 10 CD, jež obsahují bohatý repertoár melodických písniček v žánru folk a country. V současné době vystupuje ve složení: Honza Brož, Jindřiška Brožová (oba působili i ve skupině Žalman a spol.), Petr Haf Havrda, Honza Klubajz Klupka a stálý host Madla Klupková.

  

 

Marien

Z Pardubic pocházející skupina Marien patří k nejvýznamnějším tvářím nastupující generace v žánru folku, country a trampké hudby. Marien jsou trojnásobní držitelé Porty a řady dalších ocenění, vystupují na předních festivalech i vlastních koncertech, za 12 let svého působení vydali již 3 alba. Od roku 2013 vystupují v tomto sedmičlenném složení: Víťa Troníček, Zdena Troníčková, Zuzana Mimrová, Ivan Němec, Michal Myšák Paták, Petr Feďa Opočenský a Jan Troníček.

  

 

30.7.2016 - Robert Křesťan a Druhá tráva + předkapela U-Style

Druhý koncert letošní sezóny zahájila skupina U - Style, která vznikla v roce 1996. Hlavním směrem tohoto seskupení je americké country, se kterým vystupuje na folkových a country festivalech po celé ČR i Německu. Skupina je především v severních Čechách známá a nesmírně oblíbená pro svá komerční vystoupení. V současné době vystupuje v tomto složení: Stánička Nebohá, Frenk Drahoňovský, Petr Bříško a Adéla Vlachová.

Hlavní program toho koncertu - Skupina Druhá tráva, která byla založena v roce 1991 a záhy se ocitla mezi špičkou folk & contry scény nejen v České či Slovenské republice. Přestože bývá často označovvána jako bluegrassová, už od počátku existence mixuje více stylů. Kapela vydala za dvacet let 15 alb v Čechách i USA a je několikanásobným držitelem ocenění APH Anděl v kategorii Folk a Country. Jako jedna z mála českých kapel pravidelně každý rok absolvuje turné po USA s velice příznivým ohlasem.

 Koncert se velice vydařil! Opět přišla spousta super lidí, kteří vytvořili skvělou atmosféru - za což děkujeme! Počasí nám opět přálo, a ohlášený déšť se vypršel až druhý den ráno - a to už nám přece nevadí! :-) Těšíme se na další setkání! 

  

  


LETNÍ TÁBOR 2016

Je za námi 5.turnusů! Věříme, že se všem líbilo :) Budeme se těšit na další setkání!

Fotky z tábora naleznete na Facebooku.

 

3.6.2016 - Wabi Daněk + Miloš Dvořáček a předkapela Báry

Jako předkapela se na Českém ranči již podruhé představila velmi sympatická dívčí kapela Báry - koho by příjemně nenaladil pohled na krásné dámy a poslech skvělé hudby... V pětičlenné sestavě nám hrály a zpívaly: Brigita Vanická, Lenka Jandová, Vlaďka Štěpánková, Iveta Dolanová a Hanka Trnková.

​Pak už se Rančem rozlehl snadno rozpoznatelný hlas Wabiho Daňka a areál se finálně zaplnil spoustou příjemných lidiček. Wabi spolu s Milošem Dvořáčkem zahráli řadu písní, největších ovací se tradičně dostalo songům jako Rosa na kolejích, Píseň, co mě učil listopad a Outsider waltz.

Ačkoli předpověď počasí nebyla nijak příznivá, všechny deště se Českému ranči vyhnuly obloukem (a dobře udělaly-tady by se jim nedařilo), a tak kdo nedorazil, přišel o skutečně výjimečný koncert.

  

 


23. - 24. dubna - Licence jezdce WRC

O víkendu 23.-24.4. proběhly na ranči zkoušky na licence jezdce WRC (Western Riding Club ČR). V sobotu měli účastníci možnost absolvovat školení z teorie pravidel WRC pod vedením naší trenérky Katky Mackovčinové a v neděli dopoledne již psali testy a zápolili na jízdárně, aby co nejvzorněji předvedli předepsanou úlohu jakožto důkaz, že své koně zdatně ovládají. Na vše dohlížel pečlivým okem pan Jaroslav Doležán, kterému jistě můžeme za všechny účastníky poděkovat! Všech 16 jezdců zkoušky splnilo a nyní mohou již závodit pod hlavičkou WRC.

KOMPLETNÍ FOTOGALERII PŘIPRAVUJEME!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 


9. dubna - Hobby westernové závody - Dolní Bousov

V sobotu brzo ráno se z Českého ranče vypravila hotová kolona koňských přepravníků a zamířila do Dolního Bousova nedaleko Mnichova Hradiště, kde se konaly hobby westernové závody, tedy závody hlavně pro děti nebo začínající jezdce. 

Počasí bylo krajně nepříznivé, a tak jezdci i diváci z řad rodičů či kamarádů častěji než otěže nebo palce drželi kelímky s horkým čajem z místního (výborného) občerstvení. I přes toto nepohodlí se však bylo na co dívat, protože vypsané třídy byly obsazeny velmi hojně a slečna rozhodčí rozhodně neměla snadný úkol. Kompletní výsledky jezdců z našeho ranče najdete ZDE.

Děkujeme všem aktérům za (mnohdy premiérovou) reprezentaci a rodičům, kamarádům či pomocníkům za podporu, dobrou náladu a pomocnou ruku, když bylo potřeba!

FOTOGALERIE SE PŘIPRAVUJE!!!

 

 

 

 

 

 

 

 


1. dubna Country a folk večer

Proběhl již tradiční hudební večer! :)

 


23. - 27. března Velikonoční tábor s koňmi

Proběhl první ročník Velikonočního tábora! Počasí nás trošku zlobilo, ale všichni jsme si to užili!

Těšíme se na další tábory a věříme že i vy!

 


18.února Country a folk večer

Proběhl již tradiční hudební večer! :)

 


9. ledna Country a folk večer

Proběhl skvělý hudební večer! Sešlo se 8 kytaristů, banjo, housle a flétna. Děkujeme všem zúčastněným za krásný večer! :)

 

Silvestr 2015 a novoroční procházka

Novoroční procházka po zdařilé oslavě Silvestra s přáteli Českého ranče


27.10. - 31.10. 2015 - Podzimní tábor s koňmi na Českém ranči

Během podzimních prázdnin u nás proběhl další zábavný a přitom vzdělávací pobyt pro děti. Děti se na táboře pod dozorem kvalifikovaných instruktorů naučily spustu nových dovedností s koňmi, získaly zkušenosti i s jinými zvířaty a našly nové kamarády.

Fotografie a další informace najdete ZDE.

 


Poslední srpnový víkend 2015 - Čundr

 


4. července - 8. srpna 2015 - Letní tábor s koňmi

Letošní premiéra dětského tábora proběhla úspěšně! Máme za sebou 5 krásných turnusů.

Dětem se moc líbilo a děkujeme i rodičům za kladné hodnocení. Za rok se na všechny budeme těšit zase! A nebo už na podzim? :-)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 


1. srpna 2015 - Nezmaři + předkapela Báry

Po loňském premiérovém a současně nesmírně vydařeném koncertu se k nám na přelomu léta vrátili Nezmaři. Pavel Zajíc, Tonda Hlaváč, Pavel Jim Drengubák a Šárka Benetková nám naplnili večer libými tóny folku a naše srdce radostí, pohodou i romantikou.

Počasí nám vyšlo krásně, přišli super lidičky a atmosféra byla úžasná! 

Všem děkujeme za účast na posledním koncertu letošní sezóny a těšíme se na další akci!!! 

  

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Před hlavním programem vystoupila kapela Báry, která vznikla již před rokem 1989, původně jako výhradně dívčí. Během let se v ní vystřídalo mnoho muzikantů, ale základ a image zůstal stejný-v popředí je ženský trojhlasý vokál doprovázený akustickými nástroji. Současná sestava je pětičlenná: Brigita Vanická, Lenka Jandová, Vlaďka Sťěpánková, Iveta Dolanová a Hanka Trnková. Kapela nemá vyhraněný styl muziky, hraje písničky jak z oblasti country a bluegrassu, ale i takové, které se dají těžko zařadit do "škatulky".

 


27. června 2015 - Kamelot + předkapela Nautica

V sobotu 27. června k nám zavítala brněnská kapela Kamelot. Žánr folk a country podle slov leadera, zpěváka, skladatele hudby a autora všech písní Romana Horkého skupina dávno překročila a její produkce by se dala nazvat "pop-tramp". Skupina má za sebou tisíce úspěšných vystoupení a koncertů, ocenění v odborných i diváckých anketách. 

Před ostřílenými mazáky vystoupila  předkapela jménem Nautica z Jablonce nad Nisou. Mladá kapela hrající ve složení Andrea Bělíková, Radka Bělíková, Martin Gorčík a Tomáš Patrman má za sebou řadu úspěšných vystoupení. Dvakrát vyhrála Dětskou Portu nebo Folkový kvítek, získala Zlatý oříšek v ČT a natočila svoje první autorské album ve stylu folk-rock. 

Koncert se i přes večerní déšť vydařil a už se můžeme těšit na začátek srpna...

 

 

 

 

 

 

 

 


20. června 2015 - Sportovní den

V sobotu 20. června proběhl tradiční sportovní den. Družstva soutěžila ve stolním tenisu, nohejbalu a beachvolejbalu. Přestože nás počasí trochu pozlobilo, akce se vydařila. Děkujeme zúčastněným. Z fotek zatím malá ochutnávka, na ostatní přibyde odkaz.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 


6. června 2015 - Dětský den

V sobotu 6. června proběhl na Českém ranči Dětský den ve spolupráci s městem Zákupy. Děti mohly shlédnout Krkonošskou pohádku v podání Divadelního spolku N.O.P.Ď., indiánské vystoupení s koňmi, zúčastnit se celé řady soutěží a svézt se na koni. Celé odpoledne bylo i přes velké horko moc povedené!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. června - Žalman & Spol. + předkapela Ametyst

V pátek 5. června u nás na ranči koncertoval nestor folkové hudby Pavel Žalman Lohonka se svými společníky, Michaelou Hálkovou, Pavlem Malinou a Petrem Novotným. Žalman je na hudební scéně znám už čtyři desetiletí, je to autor stovek písní, básní a spoluautor několika scénářů k vlastním hudebním filmům. Mezi nejznámější písně určitě patří Divoký horský tymián nebo Jantarová země. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O první hudební tóny večera se postarala kapela Ametyst z Liberce, šestičlenné seskupení s Tomášem Holoubkem v čele. Kapela volně navazuje na původní hudební uskupení stejného znění z dob 70. a 80. let. Nynější podoba kapely reprezentuje melodickou, převážně vlastní hudební tvorbu se širokým hudebním spektrem: blues, pop, folk, rock, latina, klasika,... Ale hlavně hraje od srdce.

 


18.-19. dubna 2015 - licence WRC

WRC Severní Čechy pořádal na našem ranči zkoušky pro složení licence jezdce WRC ČR. V sobotu navečer se zájemci a další přátelé koní sešli v hospůdce a strávili příjemný večer za doprovodu výborných muzikantů. V neděli ráno všichni úspěšně složili teoreticku část a dopoledne i praktickou pod dohledem Jaroslava Doležána. Blahopřejeme a těšíme se na vzornou reprezentaci!

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Novoroční vycházka

...aneb jak lépe se zbavit bolehlavu, než výletem do skal, které máme co by pískovcem dohodil...

TOPlist